اسید لاکتیک چیست ؟ و معرفی 6 محصول برتر مراقبتی مو

اسید لاکتیک چیست ؟ و معرفی 6 محصول برتر مراقبتی مو

در میان بسیاری از مواد فعال شیمیایی که در سال‌های اخیر به شهرت رسیده‌اند، اسید لاکتیک با موفقیت توانسته است عنوان ملایم‌ترین ماده تا به امروز را به خود اختصاص دهد. اسید لاکتیک که به عنوان یکی از بهترین مواد لایه بردار برای پوست شما معرفی می شود، یکی از مورد تقاضاترین AHA (آلفا هیدروکسی اسید) است که پوست شما را لایه برداری می کند و در عین حال سطوح عمیق تری از رطوبت را القا می کند.

تقریباً مانند این است که مایع ملایم لایه‌ای از پوست ناسالم را از اپیدرم شما می‌ریزد و پوست کاملاً جدیدی را که زیر آن قرار داشت نشان می‌دهد.

اسید لاکتیک چیست ؟ و معرفی 6 محصول برتر مراقبتی مو
اسید لاکتیک چیست ؟ و معرفی 6 محصول برتر مراقبتی مو

چرا از اسید لاکتیک برای مو استفاده کنیم؟

دکتر جیشری شاراد، متخصص پوست مشهور، مدیر کلینیک پوست و مو می گوید: پوست سر ما نیاز به لایه برداری ملایم دارد و AHA، به ویژه اسید لاکتیک، بهترین لایه بردار شیمیایی است.

او توضیح می دهد که چرا، AHA ها لایه بردارهای شیمیایی هستند که می توانند به بهبود پوسته ها و کاهش چربی روی پوست سر کمک کنند، که منجر به چربی کمتر موهای سر می شود. اسید لاکتیک موجود در شامپو یا سرم مو، کثیفی و آلاینده ها را بدون از بین بردن رطوبت پوست سر از بین می برد. آنها به پاکسازی و از بین بردن چربی موها بدون آسیب رساندن به آنها کمک می کنند.

اسید لاکتیک چیست ؟ و معرفی 6 محصول برتر مراقبتی مو
اسید لاکتیک چیست ؟ و معرفی 6 محصول برتر مراقبتی مو

فواید اسید لاکتیک برای مو:

دکتر شاراد می گوید: اسید لاکتیک، بخشی از گروه AHA، فواید متعددی برای مو دارد. پوست سر شما می‌تواند به نقطه‌ای برای بسیاری از پدیده‌های ناخوشایند مانند خشکی، پوسته پوسته شدن، شوره سر و حتی سبوم تبدیل شود. و اتفاقی که برای پوست سر شما می افتد فقط روی پوست سر شما باقی نمی ماند، بلکه اثرات نامطلوب آن به موهای شما نیز کشیده می شود و کیفیت و سلامت آن را مختل می کند.اسید لاکتیک سلول‌های مرده روی پوست سر را از بین می‌برد و جمعیت آنزیمی را کاهش می‌دهد و روند ریزش طبیعی مو را نیز تسهیل می‌کند.

دکتر شاراد توضیح می‌دهد که از بین بردن سلول‌های مرده روی پوست سر، گردش سلولی روی این پوست سر را تشویق می‌کند و در نتیجه احتمال ایجاد و رشد مخمرهایی مانند مالاسزیا فورفور را که به شوره سر کمک می‌کند، کاهش می‌دهد. با این حال، در مورد شوره سر، او توضیح می دهد: فلکس روی پوست سر همیشه شوره سر نیست. ممکن است پوست سر خشک یا تحریک شده یا حتی درماتیت سبورئیک یا پسوریازیس پوست سر باشد. استفاده از اسید لاکتیک به روغن های طبیعی موجود در پوست سر اجازه می دهد تا پوست سر را تغذیه کرده و سالم نگه دارند. این با پاکسازی پوست مرده اطراف فولیکول های مو اتفاق می افتد.

علاوه بر این، دکتر شاراد می‌گوید: اسید لاکتیک تعادل pH پوست سر را حفظ می‌کند که اجازه نمی‌دهد پوست سر خیلی چرب یا خیلی خشک شود.خاصیت ضد باکتریایی دارد، بنابراین از عفونت فولیکول های مو مانند فولیکولیت جلوگیری می کند.

اسید لاکتیک چیست ؟ و معرفی 6 محصول برتر مراقبتی مو
اسید لاکتیک چیست ؟ و معرفی 6 محصول برتر مراقبتی مو

چگونه اسید لاکتیک را در برنامه روزانه خود بگنجانید؟

دکتر شاراد تایید می کند: لایه برداری پوست سر با اسید لاکتیک باعث رشد سالم فولیکول های مو می شود. او می‌افزاید: این ماده تجمع‌های ناشی از پوست مرده، کثیفی، نمک‌های در اثر عرق کردن، روغن و محصولات حالت‌دهنده مو را از بین می‌برد.در حالی که اسید لاکتیک ملایم است و برای انواع پوست مناسب است

دکتر شاراد می گوید: برای پوست سر معمولی یا چرب بهترین است. و برای پوست سر با شوره یا پوسته پوسته شدن پوست سر. اگر پوست سر حساس و خارش دار است از آن استفاده نکنید. شامپوها، سرم‌ها و اسپری‌های مو حاوی اسید لاکتیک در حال حاضر در فضای مراقبت از مو رونق گرفته‌اند،  از ناخن‌های خود برای از بین بردن پوست مرده یا باقی مانده‌های روی پوست سر خودداری کنید، در عوض از سرم‌های حاوی اسید لاکتیک استفاده کنید.

معرفی 6 محصول برتر مراقبت مو:

اسپری صاف کننده مو سه روزه ی جان فریدا

اسپری صاف کننده مو سه روزه ی جان فریدا وقتی روی مو ها اسپری می شود به فیبر مو نفوذ می کند و یک سد داخلی در برابر رطوبت و وز ایجاد می کند. نتایج با استفاده مداوم قوی‌تر می‌شوند تا موها صافی ماندگارتری داشته باشید.

اسپری صاف کننده مو سه روزه ی جان فریدا

سرم ضد وز و فوق العاده صاف کننده مو کریتونز

بدون شک بهترین سرم برای افرادی که موی خشک و آسیب دیده دارند سرم ضد وز و فوق العاده صاف کننده مو کریتونز است. همچنین این محصول محافظ خوبی در برابر الکتریسیته و حرارت وسایل حالت دهنده به مو است.سرم ضد وز و فوق العاده صاف کننده مو کریتونز به دلیل دارا بودن فرمولاسیون گیاهی با خشکی و وزی مو مبارزه می کند و موهایی ابریشمی، نرم و لطیف را برای شما به ارمغان می آورد.

سرم ضد وز و فوق العاده صاف کننده مو کریتونز

نرم کننده بعد از حمام تقویت کننده موی انگلیسی کریتونز

محصولات نرم کننده‌ای که بعد از حمام استفاده می‌شوند به شست و شو نیاز ندارند. این محصولات ترکیبات سبک‌تری نسبت به نرم کننده‌های معمولی دارند و بسیار سبک هستند. به طور معمول این محصولات جایگزین مناسبی برای نرم‌کننده‌های داخل حمام هستند.

تولیدکننده این محصول معتقدند که این محصول رشد مو را افزایش می‌دهد چرا که ترکیبات مغذی موجود در این نرم کننده‌ به مدت طولانی روی مو باقی می‌ماند. همچنین نرم کننده بعد از حمام تقویت کننده موی انگلیسی کریتونز بعد از حمام استفاده می‌شوند و با محافظت از مو در برابر حرارت سشوار، از موها به خوبی محافظت می‌کنند.

نرم کننده بعد از حمام تقویت کننده موی انگلیسی کریتونز

شامپو تقویت کننده موی انگلیسی کریتونز

این شامپو تقویت کننده موی انگلیسی کریتونز برای کسانی قابل استفاده است که دارای موهای نازک، شکننده و آسیب دیده هستند. اغلب خانم ها بعد از انجام چند مرحله از فرایند رنگ مو دچار مشکلات ریزش و یا شکنندگی مو می شوند. شامپو تقویت مو می تواند برای این افراد بسیار خوب و کاربردی باشد.

این شامپو دارای ویتامین ب6 و ب7 هستند که کمک بسیاری را برای بازسازی و تقویت مو می نمایند. شامپو تقویت مو با فعال سازی پیاز مو و بهبود گردش خون موجب می شود تا رشد مو به حالت قبلی بازگردد. اغلب این شامپوها دارای کراتین نیز هستند که این ماده برای تقویت مو بسیار ضروری می باشد.

نرم کننده تقویت کننده موی انگلیسی کریتونز

نرم کننده تقویت کننده موی انگلیسی کریتونز با استفاده از یک پوشش محافظ، کوتیکول را تقویت می‌کند و باعث می‌شود موها به رشد خود ادامه دهند و به راحتی شکسته نشوند. وقتی مو در معرض هوا قرار می‌گیرد، کوتیکول یا پوشش بیرونی آسیب می‌بیند، تا جایی که در نهایت اسب می بیند. نرم کننده این آسیب‌ها را برطرف می‌کند و برای محافظت از کوتیکول، مو را احاطه می‌کند.

شامپو بدون سولفات موی فر انگلیسی کریتونز

یکی از ارکان مهم زیبایی، داشتن موهایی پرپشت، سالم و درخشان است و استفاده از شامپو بدون سولفات موی فر انگلیسی کریتونز می تواند.به حفظ سلامت موها کمک شایانی نماید. موها از نظر میزان چربی پوست، حالت موها (صاف یا فر بودن) و رنگ و دکلره شدن با هم متفاوت هستند و از این رو شامپوها در انواع مختلفی ارائه می شوند تا همه افراد بتوانند با استفاده از آنها، سلامت و زیبایی موهای خود را بهبود بخشند. موهای فر معمولا خشک و شکننده هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند تا دچار خشکی و وز نشوند و حالت آنها نیز به خوبی حفظ شود.

در اینجا چیزی است که باید به آن توجه کنید

اسید لاکتیک اگر در حد اعتدال از آن استفاده کنید مضر نیست. اما اگر بیش از حد از آن استفاده کنید می تواند وضعیت را بدتر کند،.موها را به شدت خشک، وز و موها کند،.ممکن است باعث خشکی پوست سر، لایه برداری پوست، خارش و پوسته پوسته شدن پوست سر شود. شما باید همیشه مراقب واکنش پوست سر و موهایتان به چنین درمانی باشید و بر این اساس در مورد دفعات استفاده از آن تصمیم بگیرید. اگر برای اولین بار است که از آن استفاده می کنید،.مقدار کمی از آن را روی پوست سر خود استفاده کنید و هرگونه واکنش آلرژیک را بررسی کنید.

دکتر شاراد می گوید: لایه بردارهای پوست سر فقط باید هر 10 روز یک بار در پوست سر معمولی یا خشک.و یک بار در هفته اگر پوست سر بسیار چرب است استفاده شود.

مریم تقی نژاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *